Jakub Jaroń - partner

Doradca podatkowy

Nr wpisu 13468. Absolwent Wydziału Prawa w Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

Z branżą podatkową związany od roku 2006. Doświadczenie zawodowe zdobył w trakcie wieloletniej pracy w organach podatkowych. Jako inspektor kontroli skarbowej był odpowiedzialny za prowadzenie postępowań kontrolnych w zakresie podatków VAT, PIT i CIT, a także nieujawnionych źródeł przychodów.

Associate w Departamencie Podatkowym Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki, gdzie doradzał Klientom w procesach planowania podatkowego. Uczestniczył w licznych postępowaniach przed organami podatkowymi, urzędami celno-skarbowymi oraz sądami administracyjnymi. Współautor artykułów z zakresu prawa podatkowego, publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej czy Wprost.

Absolwent Podyplomowych Studiów Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami w Szkole Głównej Handlowej.

Specjalizuje się w sporach z organami podatkowymi, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli i postępowań w zakresie podatku VAT (w tym tzw. „karuzele podatkowe”). W codziennej praktyce zajmuje się również problematyką cen transferowych, budowaniem schematów podatkowych redukujących obciążenia fiskalne, bieżącym doradztwem podatkowym dla przedsiębiorców.